W dobie światowego kryzysu lombardy są miejscem nadzwyczaj popularnym. Tam możemy zastawić rodowe srebra i ślubne obrączki a także upłynnić świeżo wyrwaną z ręki siedmiolatka komunijną komórkę. W niniejszym wpisie chciałbym zwrócić uwagę na sieć lombardów o nazwie LOOMBARD. Proszę spojrzeć na logo tej firmy. Miła biała rączka, podobna do tej którą ma Myszka Miki, ogólnie znanym gestem zachęca do oddawania swoich dóbr, pokazując że zastawianie rzeczy za kasę w lombardzie jest bardzo OK.

Na pozór wszystko gra. Absurdy.net lubią jednak drążyć w szczegółach. Mnie na przykład zastanawia fakt, że rączka ta ma tylko cztery paluszki. Czyżby firma LOOMBARD stosowała bardziej zaawansowane metody windykacji należności od niesolidnych klientów?

PS: być może wskazówką jest angielskie tłumaczenie słowa „to loom”, które oznacza m.in. „nadchodzić, nadciągać, zbliżać się (o czymś nieprzyjemnym); to ~ large in sb’s mind spędzać sen z powiek; ~ up grozić, pojawiać się”…

Wysłany przez perel, w kategorii Życie codzienne. Data: 25 sierpnia, 2011, 4:28 pm | 4 komentarze »

4 komentarze

 1. sknera pisze:

  Po 1. Komunie obchodzi się w wieku 8/9 lat.

 2. nie sknera pisze:

  Nikt nikomu nie przystawia noża do gardła żeby przynosić cokolwiek do lombardu . Każdy robi to dobrowolnie , nawet „rodowe srebra” czy też „obrączki”…. Mroczna tajemnica hahahaha dobre sobie :)

 3. widzisz bucu pisze:

  Klient po to zostawia „wartościową rzecz” żeby ta rączka co ma cztery palce nie musiała podejmować ani tych „zaawansowanych” jak i najprostszych kroków w kierunku windykacji „długu”. Człowieku pomyśl zanim coś napiszesz.

 4. magda pisze:

  bardzo, bardzo bardzo ładne i pouczające zarazem!

Zostaw swój komentarz

Twój komentarz

Możesz użyć poniższych tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uwaga: Moderowanie komentarzy jest włączone. Nie musisz wysyłać ponownie Twojego komentarza.