Sprawa niby nie nowa, ale mnie wybitnie wkurzyła. Wpadłem na chwilę do warszawskiego centrum handlowego Arkadia, gdzie w hallu właśnie odbywał się pokaz capoeiry. Fantastyczni zawodnicy, muzyka i dobra zabawa. Sentymentalnie mnie korciło żeby wleźć między nich i dołączyć do jogo. No ale w końcu nie jesteśmy już młodzieniaszkami, jeszcze coś trzaśnie w krzyżu i co? Zamiast tego postanowiłem po prostu uwiecznić fajny moment i zrobić zdjęcie. W chwili kiedy naciskałem na spust aparatu, usłyszałem chropowaty głos, cedzący „Tu nie wolno robić zdjęć”, zaraz potem wionęło potem i omszałymi zębami. To Pan Ochroniarz, Strażnik Katedry Komercji, autorytarnie zakazał mi robienia zdjęć zawodników. Na nic prośby, argumenty że „to tylko zawodnicy, sport, zabawa” – nie i już.Pan był uparty a ja (niestety?) nie. Poszedłem jak zbity pies, czując się po prostu fatalnie, jak jakiś bandyta. Tak jakbym właśnie za minutę miał wysadzić w powietrze wszystkie dżinsy, szminki i karmę dla kotów, pieczołowicie poupychane w sklepach. Czysty Kafka.

No ja pierdolę. Co się w tym kraju porobiło. Nic dziwnego że odbierają nas jako naród ponuraków, skoro nawet próba zrobienia głupiego zdjęcia, uwiecznienia dobrej zabawy musi się skończyć konfrontacją ze śmierdzącym potem facetem, obwieszonym uzbrojeniem niczym Rambo. Nic tylko włączyć Kazika, wyjąć z lodówki kiełbasę oraz flaszkę żytniej i pozbawić się świadomości.

Foto: Gazeta.pl

Wysłany przez perel, w kategorii Życie codzienne. Data: 20 czerwca, 2009, 12:56 pm | 3 komentarze »

3 komentarze

 1. Prq pisze:

  Oj wymiekłeś stary. Trzeba było cisnąc pana „meszka”. Poza tym może to nie był ochroniarz tylko impostor, któremu karma w postaci duchowej relacji z kapoerzystami znikała w przypadku jej pochłonięcia przez matryce aparatu.
  Może…

 2. Milo pisze:

  No faktycznie trochę wymiękłeś, Dość często wałkowany temat na forach poświęconych fotografii albo prawu. Nie ma żadnych podstaw prawnych zabraniających robienia zdjęć w budynkach prywatnych udostępnionych publicznie. W dodatku prowadząc bloga i publikując zdjęcia możesz powołać się na prawo prasowe (inna sprawa to umieszczanie wizerunku ludzi, ale nie o to przecież chodzilo)

 3. To tylko ja pisze:

  wyraz pier… może wykropkować, w końcu ten wyraz uchodzi za ordynarny

Zostaw swój komentarz

Twój komentarz

Możesz użyć poniższych tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uwaga: Moderowanie komentarzy jest włączone. Nie musisz wysyłać ponownie Twojego komentarza.