Podobno w cywilizowanych krajach najpierw obserwuje się, którędy najczęściej chodzą ludzie, a potem buduje się w tym miejscu drogę. W kraju naszym obowiązują nieco inne zasady – o czym poniżej….

W zeszły weekend odwiedziliśmy centrum handlowe M1 w Markach pod Warszawą. Po dokonaniu zakupów w IKEA chcieliśmy odwiedzić sąsiedni sklep. Wybraliśmy najkrótszą wydawałoby się drogę, która prowadziła po chodniku a potem… no cóż. Jak się okazuje, jakiś Genialny Architektor postanowił przegrodzić oba centra handlowe, oddalone od siebie o ok. 60 metrów… fosą z wodą. Fosa jest długa na sto parę metrów i trzeba ją obchodzić szerokim łukiem. Ponieważ ludność swoje wie, zdążyła już wydeptać potężną ścieżkę w poprzek fosy, a co poniektórzy dali upust swojej frustracji, co widać na załączonych zdjęciach. Gratulujemy rozsądku, Architektorze!

Fosa - IKEA - 1

Fosa - IKEA - 1

Wysłany przez perel, w kategorii Architektura, Życie codzienne. Data: 4 lipca, 2008, 2:28 pm | 4 komentarze »

4 komentarze

 1. Filip pisze:

  Bob, zagladam, super teksty wyszukuj i pisz dalej. Nie mozemy sie zeskajpowac bo ja ma czas np teraz a ty spisz. Ale spoko. Bede zagladal co tam wymyslisz. Jutro pewnie ruszam na road tripa na zachodnie wybrzeze, wyczailem typka z netu, ma fusie i duzo czasu wiec moze byc ciekawie. Pozdro dla was.

  Fil

 2. kowik pisze:

  dobre! zauwazmy jednak ze nasi pomyslowi rodacy znalezli sposob i rozpoczeli budowe przeprawy przez fose

 3. Kasiek pisze:

  widocznie ktoś się spodziewał hiszpańskiej inkwizycji

 4. taaa pisze:

  2013 rok, Dworzec Zachodni w Warszawie, przewoźnik Koleje Mazowieckie i taka sama sytuacja – podłoga pociągu 30cm poniżej poziomu peronu. Ale nic nie szkodzi, bo na tym dworcu niepełnosprawni i tak nie mają czego szukać, poza długimi seriami schodów w każdym możliwym miejscu.

Zostaw swój komentarz

Twój komentarz

Możesz użyć poniższych tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uwaga: Moderowanie komentarzy jest włączone. Nie musisz wysyłać ponownie Twojego komentarza.