Tego się nie da opisać… to trzeba zobaczyć! Panie i Panowie, Felicjan Andrzejczak (były wokal Budki Suflera) barwnie opisuje fenomen break-dance’u w absolutnie rzeźnickim utworze pt. „Ekscentryczny Dance”. Utworu użyto w filmie „Pan Samochodzik i straszny dwór”, jakoś pod koniec lat 80. Moje wspomnienia na temat tego kawałka były dość mgliste – pamiętałem wąsaczy i dziwne ruchy… Od czego jednak Internet! Trochę góglania, torrencik na noc i po paru cięciach cyfrowym scyzorykiem zamieściłem na YouTubie ów unikalny materiał.

Okazało się iż w nagraniu wziął udział cały ówczesny skład zespołu Gawęda, łącznie z ławką rezerwowych. Może któryś z czytelników rozpozna siebie na filmie?

UPDATE! Napisała do mnie osoba, która tańczyła na tym teledysku – należy się sprostowanie, zespół nazywał się „Dzieci Lublina”. Za pomyłkę przepraszam :-)

Tak tańczyło się brejka w PRL-u! Polecam zwłaszcza figurę ze szklaną ścianą…

Wysłany przez perel, w kategorii Muzyka. Data: 10 lipca, 2008, 9:54 pm | 2 komentarze »

2 komentarze

  1. kameleon pisze:

    Hej, nie wiem skad informacja o zepole Gaweda a zwlaszcza o lawce rezerwowych – bzdura. Grupa nazywa sie „Dzieci Lublina” i byla jedna z wielu nalezacych do Zespolu Piesni i Tanca im. Wandy Kaniorowej. Taniec jest moze malo profesjonalny, ale o ile pamietam mielismy tylko kilka godzin na opracowanie ruchow, poza tym to tylko film dla dzieci :) W kazdym razie dziekuje za zamieszczenie tego kawalka na youtube – zwlaszcza ze nie posiadam zadnych nagran video z okresu kiedy mialam 10 lat, poza tym nie mieszkam juz w Polsce. Ta grubasna blondynka z kucykiem z boku to ja! :) Pozdrawiam :)

  2. Piotr pisze:

    bombowy teledysk

Zostaw swój komentarz

Twój komentarz

Możesz użyć poniższych tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uwaga: Moderowanie komentarzy jest włączone. Nie musisz wysyłać ponownie Twojego komentarza.